separator Gemakkelijke toegang (bijvoorbeeld een uurtje golfen)     separator Gratis ballen en parkeren in de Randstad     separator Diverse faciliteiten zoals de 9 Werelden     

Vroeg uit de veren voor een perfecte baan: dit doet de greenkeeping van Golf Amsteldijk

Deel deze blog

Wie ’s ochtends vroeg bij Golf Amsteldijk aankomt, ziet ze soms al aan het werk: het greenkeepingteam dat ervoor zorgt dat onze baan en de 9 Werelden van Golf er elke dag weer verzorgd en bespeelbaar bij liggen. Aan het roer staat Mark, inmiddels zes jaar hoofdgreenkeeper.

Samen verantwoordelijk voor kwaliteit

“Als hoofdgreenkeeper zorg ik er samen met mijn team voor dat de baan er elke dag verzorgd, bespeelbaar en van hoge kwaliteit bij ligt,” vertelt Mark. Dat klinkt misschien vanzelfsprekend, maar daar komt veel bij kijken.

Zijn dagen bestaan uit het plannen van werkzaamheden, meewerken in het onderhoud en het bewaken van de kwaliteit van greens, tees en fairways. Van maaien en bemesten tot het voorbereiden van drukke speelperiodes, alles draait om kwaliteit en continuïteit.

Wat merk je daar als speler van?

Misschien wel het mooiste compliment voor het team? Dat het werk bijna onzichtbaar is. Spelers merken vooral dat de baan er consistent goed bij ligt en prettig speelt, ongeacht het seizoen of de weersomstandigheden.

En dat is precies het doel: een oefencentrum en baan neerleggen waar spelers graag komen en waar ze met plezier hun ronde lopen of trainen.

Vroeg beginnen, samen presteren

Een leuk weetje: het grootste deel van het onderhoud gebeurt al vroeg in de ochtend, vaak nog voordat de eerste spelers de baan op gaan. Terwijl jij rustig je eerste kop koffie drinkt, heeft het team er vaak al een flink aantal werkzaamheden op zitten.

Voor Mark is een werkdag geslaagd als alles volgens planning is uitgevoerd, het team prettig heeft samengewerkt en de baan er zichtbaar goed bij ligt. “Je werkt samen aan een terrein waar dagelijks veel mensen plezier van hebben. Dat maakt het bijzonder.”

Het mooiste moment van de dag

Zijn favoriete plek? De baan in de vroege ochtend. “Wanneer alles nog rustig is en je direct ziet waar het team samen aan heeft gewerkt.” Dat moment vat eigenlijk perfect samen waar greenkeeping bij Golf Amsteldijk om draait: vakmanschap, teamwork en trots op het resultaat.

SCHRIJF JE IN VOOR DE NIEUWSBRIEF

Op onze zonovergoten terrassen of in het restaurant binnen onze authentieke boerderij kan iedereen zich echt even thuis voelen. Onze chefs maken de heerlijkste seizoensgerechten van zoveel mogelijk lokale bronnen. Echt vers, goed eten.

Door op Aanmelden te klikken, bevestigt u dat u akkoord gaat met onze Algemene voorwaarden.